Пређи на главни садржај

Šest jednostavnih načina da počnete pripreme za leto



Već smo pomalo i zaboravili da se sat pomerio, dan je duži, vreme je sve toplije, a sezona bikinija doći će pre nego što ste pomislili. Sada je pravo vreme da počnete bez panike i pritiska da pripremate svoje telo za „skidanje“.






Ukoliko želite da uskočite u vrući mini bikini, vreme je da počnete da mislite na svoju figuru. Ovaj put vam nećemo preporučiti iscrpljujuće vežbe i dijete, već donosimo dugoročni plan u šest koraka koji je dobar za vaš lifestyle i sigurno će povoljno uticati na zdravlje i vašu figuru.

Pijte puno vode.

 Ovo je pravilo koje ste verovatno mnogo puta do sada čuli, ali možda spadate u onu brojniju grupu ljudi koja ga se jednostavno ne pridržava. E pa vreme je da počnete da pijete  puno vode. Unositi u organizam puno vode znači da dovoljno hidratizujete kožu, imate više energije i ukupno bolje zdravlje. Sve to vrlo je važno i za celokupni izgled i utisak u bikiniju. 

Ishranu obogatite voćem i povrćem.
 Jesti više voća i povrća znači u organizam unositi manje brze i nezdrave hrane. Samim tim lakše ćete postići i održati željenu figuru. 

Počnite polako da otkrivate deo po deo tela. 
Uskočiti u bikini nakon što ste nosili duge suknje ili pantalone može biti prilično teško. Počnite s laganim razodevanjem i pokažite noge u kratkoj suknjici ili ruke i ramena tako što ćete obući topić. Na taj način polako ćete se priviknuti da ste pomalo ogoljeni, pa ćete više pripaziti na ishranu, ali i lakše obući mini kupaći kostim.

Provodite malo više vremena goli.
 Nakon tuširanja, nemojte odmah da uskočiti u odeću. Uživajte u svom telu i osećaju golotinje i razotkrivanja. Na taj način podižete samopouzdanje i bolje ćete se osećati kad dođe trenutak da obučene kupaći kostim. 

Krećite se što više. 
Pa čak i ako samo 20 minuta dnevno užurbano hodate. Naravno, što više i intenzivnije radite na svom telu, rezultati su bolji, ali ukoliko spadate u one koji nikako da u svoj nedeljni raspored ubace vežbanje, bar se potrudite da puno pešačite. Preporučamo pešačenje na posao ili s posla. 

Već razmišljajte čime biste mogli da se bavite na plaži. 
Igrati frizbi, odbojku na pesku ili nešto slično. Sve su to odlične aktivnosti koje će skrenuti pažnju na druge stvari, pa nećete u tolikoj meri osećati nervozu jer ste obukli svoj novi mini bikini.

Коментари

Популарни постови са овог блога

Zdravlje na blic: Rozetla

Rozetla (peralgonium graveolens) ili kako botaničari  često kažu „muškatla sa intezivnim mirisom ruže“ , trebalo bi da bude nezaobilazan sastojak svih slatkih zimnica i poslastica poput sutlijaša. Ova biljka je najvažnija tajna bakine kuhinje jer džemovima, kompotima i slatkom,posebno od šljiva, daju nezaboravnu, prepoznatljivu aromu.  Ali listovi rozetle u teglama nisu bili važni samo zbog ukrasa i posebnok ukusa, već i zato što ova biljka pomaže kod boljeg razlaganja šećera. Zato je u narodnoj medicini često preporučuju kao dodatak u terapiji kod dijabetisa,  a uzima se pola lista rozetle pre obroka.

Afrodizijački recepti

Čokolada sa čilijem -100gr čokolade -500ml mleka -2 šipke vanile (rasečene po sredini) -2 kašike meda                                                 -10g mlevenog čilija -2g soli -5dl ruma Dobro zagrejte mleko sa izvađenim semenom vanilei 10minuta ostavite da stoji. Procedite i mleko ponovo ga zagrejte. Dodajte čokoladu i 125ml vode, i uz mešanje rastopite. Dodajte med,so,čili,rum i dobro promešajte. Služi se veoma toplo. Bola od jagoda -300g jagoda -sok od jednog limuna                           -4cl sirupa od nane -kašika sitno seckane nane -350ml piva -flaša kisele vode Jagode očistiti i prepolovite, stavite u jednu lepu posudu ili bokal. Dodajte limunov sok,sirup,listove nane i pivo. Ostavite da stoji 20min u frižideru. Dodajte kiselu vodu. Napomena: Sveže jagode od uzgajuvača imaju dobru aromu,ali divlje još bolju. Voćna salata ˝Kazanova˝                                                                          -2 pomorandže -1 jabuka          

Losos i skuša u borbi protiv postporođajne depresije

Gubitak samopoštovanja, nesigurnost, tuga ređe "napadaju" mlade mame koje su tokom trudnoće jele plavu ribu dva puta nedeljno. Ako vam je riba na meniju tokom trudnoće, imate manju verovatnoću da ćete kasnije patiti od postporođajne depresije, pokazalo je istraživanje Instituta Connecticut. Omega-3 masne kiseline kojima je posebno bogat losos štite od postporođajne tuge. Postnatalna depresija pogađa oko 13 odsto novopečenih majki i u težim slučajevima traje više od godinu dana. Međutim, previše plave ribe u trudnoći može biti loše za razvoj deteta, pa stručnjaci savetuju da se omega-3 masne kiseline kontrolisano unose u organizam. Razlog zbog kojeg bi trudnice trebal kontrolisano da jedu ribu je što ribe bogate omega-3 kiselinama sadrže viši nivo žive. To znači da ribu, kao što je skuša, srdela, losos i pastrmka ne treba jesti više od dva puta nedeljno. Žene nikako ne bi smele da jedu iznutrice bakalara u prva tri meseca trudnoće.