Пређи на главни садржај

Pet bizarnih kućnih lekova koji stvarno deluju


Šta je zajedničko izolir traki, votki, sodi bikarboni, olovci i vodici za usta? Odgovor je vrlo jednostavan, isto kao što je jednostavna i upotreba ovih proizvoda koji rešavaju zdravstvene probleme u trenu.


OLOVKA - protiv glavobolje
Kada smo nervozni, napeti i pod stresom, često podsvesno stiskamo zube, čime napinjemo mišić koji povezuje vilicu i slepoočnicu što rezultira glavoboljom. Da biste to sprečili, jednostavno zagrizite drvenu olovku, što će onemogućiti rad mišića vilice i opustiti ih i tako sprečiti bolove.


VOTKA - protiv neprijatnog mirisa stopalaVotka sadrži visok sadržaj alkohola, koji uništava bakterije i gljivice zaslužne za neprijatne mirise i isušuje vlagu na koži stopala koja deluje pogodno za razvoj bakterija i tako sprečava njihovo vraćanje, piše Zadovoljna.
Ali, votka ne deluje na bakterije stopala kroz digestivni sistem, nego tako što ćete je naneti na komad tkanine ili vate kojom ćete zatim obrisati kožu stopala.

SAMOLEPLJIVA TRAKA - protiv bradavica
Za razliku od najčešće metode spaljivanja, čija uspešnost je 60 odsto, lečenje bradavica pomoću samolepljive trake (kao što je ona za lepljenje ambalaže) uspešno odstranjuje 85 odsto bradavica za dva meseca, a tajna je u hemikalijama koje traka sadrži.
Isecite komadić trake velik tek toliko da prekrije bradavicu, zalepite ga na prethodno očišćeno područje i ostavite da stoji tri dana. Zatim odstranite mrtve ćelije (pomoću turpije za nokte) i očistite i ponovno zalepite novi komadić trake. Postupak ponavljajte dok se bradavica potpuno ne odstrani.

SODA BIKARBONA - protiv urinarnih infekcija
Lek sastavljen od jedne četvrtine kašičice sode bikarbone pomešane sa otprilike dve litre vode (svakodnevno, kroz nekoliko dana) mogao bi pomoći kod problema s urinarnim traktom. Naime, soda bikarbona čini okruženje u bešici više baznom, što bakterijama smanjuje mogućnost širenja.

VODICA ZA USTA - protiv žuljeva
Neprijatnih žuljeva se možete rešiti lako i bezbolno. Jednostavno umočite komadić vate vodicom za ispiranje usta i tri puta dnevno lagano natapkajte na mesto gde se nalazi žulj. Vodica će isušiti tečnost ispod kože i tako ćete izbeći pucanje žulja i nelagodne rane. 




Izvor vesti: BlicŽena

Коментари

Популарни постови са овог блога

Zdravlje na blic: Rozetla

Rozetla (peralgonium graveolens) ili kako botaničari  često kažu „muškatla sa intezivnim mirisom ruže“ , trebalo bi da bude nezaobilazan sastojak svih slatkih zimnica i poslastica poput sutlijaša. Ova biljka je najvažnija tajna bakine kuhinje jer džemovima, kompotima i slatkom,posebno od šljiva, daju nezaboravnu, prepoznatljivu aromu.  Ali listovi rozetle u teglama nisu bili važni samo zbog ukrasa i posebnok ukusa, već i zato što ova biljka pomaže kod boljeg razlaganja šećera. Zato je u narodnoj medicini često preporučuju kao dodatak u terapiji kod dijabetisa,  a uzima se pola lista rozetle pre obroka.

Afrodizijački recepti

Čokolada sa čilijem -100gr čokolade -500ml mleka -2 šipke vanile (rasečene po sredini) -2 kašike meda                                                 -10g mlevenog čilija -2g soli -5dl ruma Dobro zagrejte mleko sa izvađenim semenom vanilei 10minuta ostavite da stoji. Procedite i mleko ponovo ga zagrejte. Dodajte čokoladu i 125ml vode, i uz mešanje rastopite. Dodajte med,so,čili,rum i dobro promešajte. Služi se veoma toplo. Bola od jagoda -300g jagoda -sok od jednog limuna                           -4cl sirupa od nane -kašika sitno seckane nane -350ml piva -flaša kisele vode Jagode očistiti i prepolovite, stavite u jednu lepu posudu ili bokal. Dodajte limunov sok,sirup,listove nane i pivo. Ostavite da stoji 20min u frižideru. Dodajte kiselu vodu. Napomena: Sveže jagode od uzgajuvača imaju dobru aromu,ali divlje još bolju. Voćna salata ˝Kazanova˝                                                                          -2 pomorandže -1 jabuka          

Losos i skuša u borbi protiv postporođajne depresije

Gubitak samopoštovanja, nesigurnost, tuga ređe "napadaju" mlade mame koje su tokom trudnoće jele plavu ribu dva puta nedeljno. Ako vam je riba na meniju tokom trudnoće, imate manju verovatnoću da ćete kasnije patiti od postporođajne depresije, pokazalo je istraživanje Instituta Connecticut. Omega-3 masne kiseline kojima je posebno bogat losos štite od postporođajne tuge. Postnatalna depresija pogađa oko 13 odsto novopečenih majki i u težim slučajevima traje više od godinu dana. Međutim, previše plave ribe u trudnoći može biti loše za razvoj deteta, pa stručnjaci savetuju da se omega-3 masne kiseline kontrolisano unose u organizam. Razlog zbog kojeg bi trudnice trebal kontrolisano da jedu ribu je što ribe bogate omega-3 kiselinama sadrže viši nivo žive. To znači da ribu, kao što je skuša, srdela, losos i pastrmka ne treba jesti više od dva puta nedeljno. Žene nikako ne bi smele da jedu iznutrice bakalara u prva tri meseca trudnoće.