Пређи на главни садржај

Kako da trenutno popravite raspoloženje



Nija vam ni do čega? Postoji mnoštvo prirodnih rešenja koja će vam pomoći da prebrodite trenutnu krizu


                                                            





Mini doze, maksi efekti 
Lečenje se u homeopatiji prilagođava simptomima. Ako je loše raspoloženje praćeno razdražljivošću, preporučuje se kalijum fosforikum; ukoliko ste iscrpljeni, prijaće vam acidum fosforikum (fosforna kiselina), a dopamin treba da koristite ako imate osećaj da nikako ne možete da se pomerite sa mrtve tačke.

Živelo svetlo
Naučno je dokazano da se osobe koje su izložene slabom svetlu lakše zamaraju i češće pate od depresije. Zato iskoristite lepo vreme da što više šetate, ali samo u doba dana kada sunčevo zračenje nije prejako, i koristite sijalice od 100 W gde god je to moguće.

Šetajte, to prija
Šetajte brzim tempom bez obzira na vremenske uslove, pošto je fizička aktivnost od ključnog značaja za mentalnu ravnotežu. Istraživanja su pokazala da po efikasnosti ne zaostaje za kognitivnom terapijom!

Vitamin B obezbeđuje ravnotežu
U vašoj ishrani treba da budu zastupljene namirnice bogate vitaminom B, koji je neophodan za nervnu ravnotežu i dobar san. To znači da treba da jedete izntegralne žitarice, mahunarke, riblju ikru, grašak i suvo voće. Prijala bi vam i dvomesečna kura sa pivskim kvascem ili klicama žitarica. Ponavljajte ovu kuru s vremena na vreme, pošto je nepobitno utvrđeno da depresivne osobe pate od nedostatka ovog vitamina.

Stimulišite tačke na stopalima
Pritiskajte 10 sekundi tačke ispod i na sredini nožnog palca, a zatim pređite na masažu ispupčenog dela na tabanu, naročio njegov centar. Ukoliko niste zadovoljni rezultatima, obratite se za pomoć profesionalnom maseru.

Brzo opuštanje
Sedite na stolicu i stavite ruke na butine. Zažmurite i trudite se da budite svesni svakog dela svoga tela. Dišite polako. Dok udišete, trudite se da budete što opušteniji. Dok izdišete, zamišljajte kako izbacujete sve probleme. Posle tri minuta, vratite se prirodnom ritmu disanja, Otvorite oči. Radite ovu vežbu opuštanja dva puta dnevno.

Masirajte se
Ako se osećate kao da su vam sve lađe potonule, masirajte solarni pleksus, taban i unutrašnju stranu ručnog zgloba mešavinom esencijalnih ulja koju ste napravili od po jedne kapi esekcijalnog ulja lavande, majčine dušice i kamilice i tri kapi bademovog ulja. Ponavljajte ovu masažu tri puta dnevno sve dok ne osetite poboljšanje. 

Коментари

Популарни постови са овог блога

Zdravlje na blic: Rozetla

Rozetla (peralgonium graveolens) ili kako botaničari  često kažu „muškatla sa intezivnim mirisom ruže“ , trebalo bi da bude nezaobilazan sastojak svih slatkih zimnica i poslastica poput sutlijaša. Ova biljka je najvažnija tajna bakine kuhinje jer džemovima, kompotima i slatkom,posebno od šljiva, daju nezaboravnu, prepoznatljivu aromu.  Ali listovi rozetle u teglama nisu bili važni samo zbog ukrasa i posebnok ukusa, već i zato što ova biljka pomaže kod boljeg razlaganja šećera. Zato je u narodnoj medicini često preporučuju kao dodatak u terapiji kod dijabetisa,  a uzima se pola lista rozetle pre obroka.

Afrodizijački recepti

Čokolada sa čilijem -100gr čokolade -500ml mleka -2 šipke vanile (rasečene po sredini) -2 kašike meda                                                 -10g mlevenog čilija -2g soli -5dl ruma Dobro zagrejte mleko sa izvađenim semenom vanilei 10minuta ostavite da stoji. Procedite i mleko ponovo ga zagrejte. Dodajte čokoladu i 125ml vode, i uz mešanje rastopite. Dodajte med,so,čili,rum i dobro promešajte. Služi se veoma toplo. Bola od jagoda -300g jagoda -sok od jednog limuna                           -4cl sirupa od nane -kašika sitno seckane nane -350ml piva -flaša kisele vode Jagode očistiti i prepolovite, stavite u jednu lepu posudu ili bokal. Dodajte limunov sok,sirup,listove nane i pivo. Ostavite da stoji 20min u frižideru. Dodajte kiselu vodu. Napomena: Sveže jagode od uzgajuvača imaju dobru aromu,ali divlje još bolju. Voćna salata ˝Kazanova˝                                                                          -2 pomorandže -1 jabuka          

Losos i skuša u borbi protiv postporođajne depresije

Gubitak samopoštovanja, nesigurnost, tuga ređe "napadaju" mlade mame koje su tokom trudnoće jele plavu ribu dva puta nedeljno. Ako vam je riba na meniju tokom trudnoće, imate manju verovatnoću da ćete kasnije patiti od postporođajne depresije, pokazalo je istraživanje Instituta Connecticut. Omega-3 masne kiseline kojima je posebno bogat losos štite od postporođajne tuge. Postnatalna depresija pogađa oko 13 odsto novopečenih majki i u težim slučajevima traje više od godinu dana. Međutim, previše plave ribe u trudnoći može biti loše za razvoj deteta, pa stručnjaci savetuju da se omega-3 masne kiseline kontrolisano unose u organizam. Razlog zbog kojeg bi trudnice trebal kontrolisano da jedu ribu je što ribe bogate omega-3 kiselinama sadrže viši nivo žive. To znači da ribu, kao što je skuša, srdela, losos i pastrmka ne treba jesti više od dva puta nedeljno. Žene nikako ne bi smele da jedu iznutrice bakalara u prva tri meseca trudnoće.